ژل رویال چیست؟ ۲۲ خواص ژل رویال و نحوه مصرف آن

ژل رویال چیست؟ 22 خواص ژل رویال و نحوه مصرف آنReviewed by محمد براتی on Jan 30Rating: 4.5ژل رویال ماده ای است ژلاتینی سفید رنگ مایل به زرد روشن، کلوئیدی و چسبناک. در آب حل شده و کمی کف تولید می کند و دارای خاصیت اسیدی است. ژل رویال سالها یک ماده اعجاب انگیز و معجزه آسا تلقی می شده است. متخصصین زنبورشناسی ثابت کرده اند که ژل رویال میکروب کش و ضدعفونی کننده است به همین جهت است که برای مدت طولانی سالم می ماند.

امروزه ژل رویال(ژله رویال) در کشور های دیگر به عنوان یک ماده غذایی و دارویی فوق العاده مورد استفاده قرار می گیرد ولی متأسفانه در کشورما  به استثناء برخی از زنبورداری های بزرگ توجهی به تولید این ماده نمی شود و در نتیجه این ثروت بزرگ ندانسته به باد می رود. این ماده در دنیا و از جانب برخی از کشورها به قیمت بالا و قابل توجهی خریداری می شود.

زنبوردارانی که در اقصی نقاط کشور به زنبورداری مشغول هستند، به علت عدم اطلاع از اهمیت این ماده گرانبها با عدم آشنایی با برداشت ژله یا در عین حال به علت نبودن بازار فروش برای این محصول حجره های ملکه را که حاوی این ماده ارزنده است بی پروا خراب کرده و به دور می اندازند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که ژل رویال چیست و چرا این ماده با ارزش است؟ و همچنین از خواص آن، درمان بیماری ها با ژل رویال، موارد مصرف و نحوه مصرف و نگهداری آن و طریقه تهیه ژل رویال از زنبورداران مطمئن در ایران  را به شما خواهیم گفت.

ژل رویال چیست؟

ژل رویال چیست؟

ژل رویال که به آن در فارسی شاه انگبین می گویند ماده ای است که به وسیله یک جفت غده مغزی زنبوران کارگر پرستار معمولا در سنین ۲ تا ۱۲ روزگی ترشح شده و مورد استفاده ملکه در تمام طول عمر و نوزادان زنبور در مراحل اولیه رشد قرار می گیرد.

متخصصین علم زنبورشناسی می گویند: علت اینکه ملکه زنبور عسل در ۲۴ ساعت می تواند حدود ۲۰۰۰ تخم بگذارد و مدت ۳ تا ۵ سال زندگی کند (در حالی که عمر سایر زنبوران ۴۵ تا ۶۰ روز است این است که ملکه غذای مخصوصی تغذیه می کند که سایر زنبوران به جز سه روز اول مرحله رشد به آن دسترسی ندارند این غذای مخصوص ژل رویال نام دارد و اهمیت آن در زندگی زنبور عسل همانند نقش شیر مادر در زندگی نوزادان است.

علت اختلاف بین خوراک ملکه با زنبورهای کارگر و خواص ژل رویال موضوع اساسی مطالعات دوبل وفر پژوهشگر آلمانی قرار گرفت. وی در دنباله تفحصات ایلووکلر و پلاننا و کنتاروسکی فیرن محققین آمریکایی و عده ای دیگر ۱۳ سال با پشتکار تمام به جستجو پرداخت و به این نتیجه رسید که بر زیبایی و نیرومندی ملکه و عمر دراز ملکه و اختلاف طول عمر آن با سایر زنبوران در این ماده حیات بخش نهفته است. حال درمی یابیم چرا دو زنبور که یکی از انگبین (عسل) و دیگری از شاه انگبین (ژل رویال) تغذیه می شوند تفاوت طول عمر دارند.

ژل رویال از نظر کیفی اساسا از دو ماده دزوکسی ریبونوکلئیک اسید (DNA) و ویتامین B6 (اسید پانتوتنیک) تشکیل شده است. به همین دلیل ژل رویال از نظر اسید پانتوتنیک بسیار غنی است.

کلمه پانتوتنین در زبان یونانی به معنی حضور در همه جا می باشد چرا که این اسید را در تمام سلول های بدن می توان یافت و در متابولیسم سلولی نقش اساسی دارد. این ماده با عناصر مختلفی ترکیب شده و ماده فعال کننده کوآنزیم A را تشکیل می دهد. این ماده یکی از اصلی ترین عوامل واکنش های بیولوژیکی و شیمیایی درون سلولی است و همچنین دارای نقش اساسی در متابولیسم چربی ها، گلوسیدها و اسیدهای آمینه است. بنابراین اسید پانتوتنیک در سلول ها نقش فرماندهی را بر عهده دارد و چون ژل رویال غنی از این ماده است بنابراین یک ماده استثنایی برای بدن محسوب می شود.

خواص فیزیکی ژل رویال

ژل رویال ماده ای است ژلاتینی سفید رنگ مایل به زرد روشن، کلوئیدی و چسبناک. در آب حل شده و کمی کف تولید می کند آن دارای خاصیت اسیدی است. pH آن ۳٫۵ تا ۴٫۵ و وزن مخصوص آن حدود ۱٫۱ است و دارای طعم مخصوص ترش و شیرین و تند است.

خواص شیمیایی ژل رویال

خواص شیمیایی ژل رویال

تجزیه شیمیایی ژل رویال نشان میدهد که این ماده دارای ۶۶ درصد آب، ۱۲.۳۴ درصد پروتئین، ۵.۳۶ درصد چربی و ۱۲.۵ درصد مواد احیاکننده، ۰.۸۲ درصد خاکستر و ۲.۸ درصد مواد مشخص نشده می باشد. این ماده دارای انواع ویتامینهای گروه B قندها، استرولها، تعدادی از اسیدهای چرب و آنتی بیوتیک است. از آنجا که شاه انگبین یک ماده غذایی است، این منطقی به نظر می رسد که حاوی مواد آنتی بیوتیک نیز باشد.

خواص ژل رویال

ژل رویال سالها یک ماده اعجاب انگیز و معجزه آسا تلقی می شده است. از سال ۱۸۵۲ این ماده مورد مطالعات وسیعی قرار گرفته است. همچنین ژل رویال به وسیله بعضی اشخاص ایده آلیست به عنوان درمان هر درد به شدت مورد تبلیغ واقع شده است. این ماده را که به شیر زنبور هم معروف است با بعضی کرم ها و روغن ها مخلوط کرده اند و به عنوان دارو و شیر زیبایی مورد استفاده قرار داده اند.

متخصصین زنبورشناسی ثابت کرده اند که ژل رویال میکروب کش و ضدعفونی کننده است به همین جهت است که برای مدت طولانی سالم می ماند. در سال ۱۹۳۵ هانری ل، هیل در آن هورمونی به نام Gomadotropic 1lormone پیدا نمود که تقویت کننده غده های جنسی است. لذاخورنده آن علاوه بر اینکه بنیه اش تقویت می شود و دارای طول عمر می گردد، از نظر جنسی هم تا مدت طولانی قوای خود را حفظ می نماید.

مکانیزم عمل ژل رویال هنوز به طور کامل مطالعه نشده است با این وجود تجارب علمی بسیار زیادی درباره اثر آن روی بدن انسان جمع آوری شده است که به چند مورد آن اشاره می شود

خواص درمانی ژل رویال

۱- محرک عمومی، تنظیم کننده متابولیسم، پیشگیری کننده از تمام بیماریهای عفونی، تقویت کننده، ضد کم خونی، تنظیم کننده فشار خون، نیروبخش و طراوت بخش و تقویت کننده نیروی جنسی، تقویت سیستم ایمنی، تقویت حافظه و کمک به پیشگیری از آلزایمر، حفظ سلامتی استخوانها، التهاب مفاصل، کمک به درمان آرتریت روماتوئید و کاهش التهاب، کاهش دوران نقاهت بعد از اعمال جراحی و شیمی درمانی، کم خونی و سوء تغذیه مزمن، کمک به کاهش کلسترول، قند خون و فشار خون، تسریع در بهبودی زخمها، و کمک به درمان بی خوابی و افسردگی است.”

۲- بیوشیمیست ها بر این باور اند که ژل رویال یک منبع غذایی عالی و یک ترکیب بسیار کامل از مواد می باشد و همین طور یک منبع بسیار کامل از پروتئین ها و هشت نوع اسید آمینه ضروری بدن و همچنین اسید های چرب مهم شکر، استرول، ترکیبات فسفر به خصوص استیل کولین می باشد باید خاطر نشان کرد استولین برای انتقال پیام در سلول های عصبی مورد نیاز می باشد و کمبود این ترکیب در بدن امکان ابتلاء به بیماریهای آلزایمر را فراهم می نماید ژل رویال دارای گاماگلوبین می باشد که موجب تحریک سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها می گردد.

ژل رویال شامل ویتامینهای D و C و E و A و Bcomplex به خصوص B12 و ۱۳۶ و ۱۳۲ و B1، بیوتین، اسید فولیک و اینوزیتول میباشد و همچنین دارای اسید پانتوتنیک می باشد که بسیار موثر در آرامش اعصاب است. ژل رویال دارای مواد معدنی شامل کلسیم، مس، آهن، فسفر، پتاسیم، سیلیکون، و سولفور می باشد.

۳- برخی افراد، با ذکر این که ژل رویال مقدار کلسترول را کاهش می دهد، مقدار قند خون افراد مبتلا به دیابت را پائین می آورد، دارای اثر منبسط کننده عروق که برای بیماران قلبی حیاتی است می باشد، و برای مبارزه با آرترواسکلروز بکار می رود خواص گسترده و جامعی را به آن نسبت می دهند.

۴- عده ای از دانشمندان ژل رویال را برای افزایش طول عمر انسان توصیه میکنند. دکتر هورو فرانسوی ) عقیده دارد که فرآورده هایی که از ژل رویال، عسل و گرده گل به دست می آید یک داروی عالی برای پیشگیری موقت پیری زودرس هستند.

۵- محققان به این نتیجه رسیده اند که ژل رویال شامل ترکیبات کاملی است که باعث تحریک غدد و نرمال نمودن سیستم تولید مثل در زنان و مردان می شود و همانند هورمونهای طبیعی عمل میکند و تمایلات جنسی را زیاد می نماید. ژل رویال فعالیت غده جنسی را افزایش می دهد و به تولید هورمون می افزاید. بنابر این می تواند برای درمان هر گونه ناتوانی جنسی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین با تحریک عملکرد تخمدانها باعث افزایش تولید استروژن می گردد. از این ویژگی می توان در مواردی که تخمدان ها به طور صحیح عمل نمی کنند به ویژه در دوران یائسگی استفاده کرد.

ژل رویال چیست؟ 22 خواص ژل رویال و نحوه مصرف آن
تاثیر ژل رویال بر زیبایی و جوانی پوست

۶- ژلاتین، ماده دیگری است که در ژل رویال وجود دارد و پیش ماده کلاژن میباشد و شایان توجه است که کلاژن برای جلوگیری از پیری و همچنین زیبایی و جوانی پوست بسیار مؤثر می باشد. ژل رویال از گذشته تاکنون برای حفظ جوانی و تداوم زیبایی پوست توصیه شده است.

استفاده اصلی ژل رویال در مصارف آرایشی است. کرم هایی که با ژل رویال مخلوط می گردند اثر فوق العاده ای روی پوست می گذارند. ژل رویال اثر تحریکی و جوان سازی بر روی سلول های پوست دارد و آنها را تغذیه می کند. همین ویژگی هاست که آن را به چنان ترکیب ارزشمندی تبدیل می کند که باعث ایجاد تأثیر خاص کرم های آرایشی می گردد. ژل رویال یکی از محتویات لوسیون ها، کرم ها و ماسک هاست که اثر ضد چروکیدگی و جوانسازی پوست را سبب می شود.

۷- در سال ۱۹۵۵ ویلون پژوهشگر بلژیکی طی تحقیقاتی ثابت نمود که به وسیله ژل رویال می توان امراض عصبی را درمان نمود و نارسایی های قلب را برطرف کرد. در آمریکا نیز دانشمندان در حال مطالعه بر روی تأثیر ژل رویال در درمان سرطان هستند. اطباء متفق القولند که ژل رویال به علت داشتن ویتامین، هورمون و املاح معدنی برای انسان بسیار مفید است. منتهی در خوردن آن نباید افراط نمود زیرا ممکن است عوارض نامطلوبی از قبیل اختلالات ناشی از زیادی ویتامین وحتى مسمویت ایجاد کند بنابراین تجویز آن باید به دستور متخصص باشد.

۸- ژل رویال اثر آنتی اکسیدان دارد. این ماده پراکسیداسیون چربی را کاهش می دهد. بنابراین اثرکاستن میزان چربی و طبیعی کردن ترکیبات چربی خون دارد. این فرآیند خطر بروز اسکلروز (تصلب شرایین)، فشار خون اولیه و سکته را کاهش می دهد، همچنین به گشاد کردن رگهای خونی کوچک و بنابراین متعادل کردن گردش خون مویرگی در بافت های عضله قلب کمک میکند و تعداد ضربان های قلب را تنظیم و سطح گلوکز خون را عادی می سازد. سوخت و ساز عضله قلب و دیگر بافت ها به واسطه اثرات سازنده ژل رویال کاهش می یابند

۹- ژل رویال به عنوان نوعی ماده سازش دهنده شناخته شده است. این ماده سطح تحمل فشارهایروحی و جسمی را افزایش می دهد و همچنین باعث تحریک فعالیت سیستم هیپوتالاموس – هیپوفیز – آدرنال و سبب ایجاد ضدمیکروبی، ترمیمی و تعدیل سیستم ایمنی می گردد.

۱۰- مخلوط عسل و ژل رویال میزان هموگلوبین خون را به طور متوسط ۱۰٫۵ گرم در لیتر افزایش می دهد.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

۱۱- استفاده از ۸ تا ۱۰۰ میلی گرم ژل رویال به صورت خوراکی باعث بهبود وضع عمومی، افزایش اشتها، گلبول های قرمز و هموگلوبین در نوزادان زودرس و اطفال دارای کمبود غذایی گردیده است.

۱۲- ژل رویال باعث تحریک انسولین در پانکراس، حفظ این اندام از آسیب و جلوگیری از بروز بیماری قند در زنان باردار می گردد.

۱۳- ژل رویال باعث تحریک عملکرد غده شیری و افزایش چشمگیر شیر مادر می گردد. به علاوه بر افزایش شیر، کیفیت آن را نیز بهبود می بخشد. این ماده، شیر را سرشار از انواع ویتامین های گاماگلوبولین ها و عناصر ریز مغذی می سازد.

۱۴- ژل رویال به طور موفقیت آمیزی در درمان و پیشگیری التهابات مزمن پوست به کار می رود. ثابت شده است که استعمال فرآورده های زنبور عسل آثار مفید و بی خطری برای درمان بیماری های پوست دارد. پانسمان زخم ها با محلول ژل رویال (۵ تا ۳۰ میلی گرم در لیتر) باعث تسریع فرآیند ترمیم پوست میگردد.

۱۵- ژل رویال به درمان افسردگی خانم ها کمک می کند. به زنانی که دچار افسردگی ناشی از یائسگی می شوند ژل رویال مخلوط با عسل و گرده به کنترل علایم این عارضه کمک می نماید (مصرف یک قاشق چای خوری ۳ بار در روز قبل از غذا به مدت ۴ تا ۶ هفته).

ژل رویال چیست؟ 22 خواص ژل رویال و نحوه مصرف آن
تاثیر ژل رویال بر افسردگی

۱۶- تزریق ۲۰ میلی گرم ژل رویال هر دو روز یک بار یا مصرف همین مقدار به شکل خوراکی سبب بهبودی فشار خون و افسردگی در بیماران مسن (۷۰ تا ۷۵ ساله) گردیده است.

۱۷- مصرف این ماده در مسائل روانی سبب کاهش ضعف، اختلالات روانی، مشکلات هیجانی و مقابله با اثرات جانبی داروهای روان گردان شده است.

۱۸- ژل رویال غنی شده با عسل و جین سینگ باعث کنترل وزن شده شرایط روحی و خونی را بهبود می بخشد و همچنین باعث تحریک متابولیسم می شود.

۱۹- این ماده روی مجموعه بدن تأثیر گذاشته و آن را تقویت میکند. تمام افراد خسته میتوانند از یک مرحله درمان به وسیله ژل رویال سود ببرند زیرا این ماده زمینه جسمی شخص را تقویت کرده و امکان پیشگیری از بیماری های عفونی را به وجود می آورد و همچنین مقاومت شخص را در فعالیت های شدید افزایش می دهد.

۲۰- ژل رویال قبل از هر چیز، به عنوان محرکی که وضعیت کلی شخص را با تسهیل متابولیسم درون سلولی بهبود می بخشد مطرح است

۲۱- ژل رویال یک غذای برتر است که افزایش وزن را تسهیل می کند و باید آن را برای افرادی که در حال گذراندن دوران نقاهت بوده و یا دچار بی اشتهایی هستند، توصیه کرد.

۲۲- به خاطر تأثیر آن بر غدد کورتیکو – آدرنال، ژل رویال یک ماده غذایی تقویت کننده است که برای افراد ضعیف، افسرده، دچار ضعف عصبی، افرادی که کار فکری شدید دارند و اشخاصی که دچار ناتوانی جنسی هستند، سودمند است.

موارد استفاده ژل رویال

موارد استفاده از ژل رویال

فشار خون، آسم، کنترل وزن، کم حافظگی، سوء تغذیه، خستگی روحی، استخوان های ضعیف یا شکستگی، کمبود رشد، عفونت مثانه، تورم، کم خونی، مشکلات کبدی، سرطان، انواع آرتریت، ، خستگی و یا ضعف چشمها، تقویت و نیروزایی بهبود زخم های داخلی و خارجی. یائسگی، ناتوانی جنسی، نازایی، ، دیابت، تحریک سیستم دفاعی بدن، تعادل هورمونی، عدم فعالیت غدد درون ریز، انسداد شریانها، کلسترول بالا، خستگی مفرط، لک و چروک پوست، مبارزه با عفونت های ویروسی و باکتریایی

طریقه مصرف

۱- ژل رویال خالص

۲- مخلوط با عسل (۱ تا ۵ گرم ژل رویال در ۱۲۵ گرم عسل)

۳- مخلوط با عسل و گرده

۴- ژل رویال مخلوط در آب یا مواد دیگر

۵- ژل رویال در سایر مکمل های غذایی

۷- استفاده از ژل رویال به عنوان یک عنصر محرک به علت داشتن ویتامین B (اسید پانتوتنیک) در بسیاری از تولیدات بهداشتی

رایج ترین شکلی که می توان ژل رویال را مشاهده کرد، مخلوط عسل با این ماده است. بهترین طریقه نگهداری ژل رویال، مخلوط کردن آن با عسل به محض برداشت آن است که در اندازه های ۳ گرم ژل در ۱۲۵ گرم عسل بکار می رود.

عسل مخلوط با ژل رویال حدود ۱۸ ماه قابل نگهداری است. البته به شرطی که پس از قرار دادن آن در ظرف شیشه ای، آن را در یک قوطی تیره قرار دهند و حرارت بیش از حدی به آن نرسد. برای حفظ خواص و عناصر فعال ژل رویال، رعایت این اصول برای ذخیره سازی آن ضروری است.

توصیه میشود در دوره درمانی در سال، یکی در پائیز و دیگری در بهار که مدت هر یک ۲۱ روز باشد انجام دهید. برای هر دوره درمان، ضروری است که در ظرف ۱۲۵ گرمی عسل مصرف شود (یعنی در مجموع، ۶ گرم ژل رویال) مصرف هر روز صبح یک قاشق مرباخوری عسل همراه با ژل رویال به صورت ناشتا که باید آن را زیر زبان قرار داد تا با بزاق مخلوط شود، بهترین روش مصرف آن است. .

مصرف زیر زبانی ژل رویال، امکان جذب سریع عناصر فعاله آن را بدون دخالت شیره های معده که این کار را فقط کند ساخته و مختل می کنند، فراهم می سازد. مصرف هر ظرف ۱۲۵ گرمی باید یک هفته و نیم طول بکشد. بنابراین، در هر دوره درمانی ضرورتا باید دو ظرف ۱۲۵ گرمی عسل مصرف شود. برای کودکان، از مقادیر کمتری (۲ گرم یا حتی اگرم برای کودکان کم سن در ۱۲۵ گرم عسل) استفاده می شود.

اگر به ژل رویالی که مقدار آن با ۲ گرم در ۱۲۵ گرم عسل است دسترسی ندارید، همان شکل معمول را که ۳ گرم است تهیه کرده و در عوض مقدار مصرف روزانه را (تا ۲ قاشق چای خوری) کاهش دهید. اگر احساس میکنید که نیاز به درمان قویتری دارید، می توانید از عسل هایی که دارای ۴ گرم ژل هستند و یا از سه ظرف ۱۲۵ گرمی که مقدار کل ژل رویال مصرف شده را به ۹ گرم (بجای ۶گرم) می رساند استفاده کنید.

اگر می توانید ژل رویال خالص را مستقیما از زنبوردار تهیه کنید، هر روز صبح به اندازه بد نخود فرنگی ریز از آن جدا کرده و زیر زبان بگذارید و این کار را به مدت ۳ هفته انجام دهید. ولی باز هم توصیه میکنیم که مراقب ژل رویال خالصی که توسط عسل تثبیت نشده و در مدت کوتاهی از بین می رود باشید. تنها یک زنبوردارواقعی می تواند ژل رویال خالص که به شکل مناسبی نگهداری شده باشد به شما بدهد.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

انواع تجارتی مختلف دیگری نیز نظیر آمپولها، قرص ها و غیره وجود دارد که هر یک از تولیدکنندگان آنها، دلایل خاصی در رابطه با کیفیت آنها دارند. چون اسرار آزمایشگاه ها را در این مورد نمی دانیم، نمی توان روی ارزش بهداشتی و درمانی آنها نظری ارائه داد.

اما بهتر است آن را در همان آمپول های مطرح شده نگهداری کنیم. البته به شرطی که به طرز صحیحی اندازه گیری شده باشد. برعکس، در مورد قرصها و کپسول هایی که دارای ژل رویال پودر شده هستند، نظر مساعدی ارائه نشده است و بیش از همه، تولید طبیعی را در صورت امکان تهیه ارجحیت دارد و این نظر در مورد تمام موادی که مصرف می کنیم و بویژه محصولاتی که با سلامتی و بهداشت فردی و عمومی در ارتباط هستند، صدق می کند.”

مهم ترین مصرف ژل رویال که امروزه در بیشتر کشورهای خارجی معمول است تزریق زیر پوستی یا درون ماهیچه ای آن است و از طریق زیر زبان هم مورد استعمال زیاد دارد زیرا به سرعت توسط مخاط های زیر زبان جذب شده و بدون گذشتن از روده وارد جریان خون می گردد. در طریقه زیر زبانی به وسیله قاشق شیشه ای مخصوص بیمار مقدار معینی ژل رویال را زیر زبان می گذارد و یا به صورت قطره قطره امولسیونی از آن روی زبان می ریزد. مصرف زیر زبانی ژل رویال، امکان جذب سریع عناصر فعال آن را بدون دخالت شیره معده، فراهم میکند.

بنا به عقیده برخی از دانشمندان مصرف ژل رویال باید با وزن انسان رابطه مستقیم داشته باشد و این رابطه مقدار یک میلی گرم ژل رویال خالص برای هر کیلوگرم وزن در روز می باشد. به علاوه بنا به نظریه ای چون ممکن است اسید معده در خاصیت اصلی ژله تغییری حاصل نماید در ممالک مترقی ژله را در داخل کپسول هایی شبیه گریدین پر می کنند، این کپسول ها در داخل معده حل نمی شود در نتیجه کپسول مستقیما وارد روده میشود و در آنجا هضم شده مستقیما وارد خون می گردد.

پیشنهاد مقدار و مدت مصرف ژل رویال

الف: کودکان بیش از یک سال ۲۰ تا ۳۰ میلی گرم قبل از صبحانه

ب: بزرگسالان ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در سه وعده قبل از غذا

ج: مخلوط با گرده و عسل روزی ۲ قاشق چای خوری قبل از صبحانه و ناهار

شکل توصیه شده مصرف آن، به صورت دو دوره درمانی بیست و یک روزه، یکی در پاییز و دیگری در بهار می باشد. در هر دوره درمان دو ظرف ۱۲۵ گرمی عسل، از هر ظرف را با ۶ گرم ژل رویال مخلوط نموده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از این مخلوط زیر زبان قرار داده تا با بزاق دهان مخلوط گردد. این شکل مصرف بهترین روش ممکن است. مصرف هر ۱۲۵ گرم عسل و ژل رویال باید یک و نیم هفته طول بکشد. برای کودکان از مقادیر کمتری ۱ تا ۲ گرم ژل رویال در ۱۲۵ گرم عسل استفاده می شود. اگر امکان تهیه ژل رویال خالص باشد هر روز صبح به اندازه یک نخود فرنگی ریز از آن جدا کرده و زیر زبان بگذارید و این کار را به مدت سه هفته ادامه دهید.

تهیه ژل رویال در ایران

تهیه ژل رویال در ایران

ژل رویال به دلیل اینکه محصول گران قیمت و کم یابی است راه های تقلب و سود جویی هم در ایران در مورد محصول ژل رویال فراوان است یا اینکه از ژل های وارداتی بی کیفیت به عنوان ژل های با کیفیت ایرانی به خریداران این محصول فروخته می شود. قطعا هر محصول بی کیفیت نه تنها خواص آن محصول را ندارد بلکه مضرات زیادی هم دارد.

اگر به دنبال خواص واقعی ژل رویال هستید حتما ژل رویال اصل را از زنبورداران معتبر ایران تهیه کنید. برای تهیه ژل رویال اصل می توانید به فروشگاه آنلاین عسل و محصولات زنبور عسل آهوتا مراجعه کنید آهوتا یک مجموعه زنبورداری معتبر در ایران است که محصولات زنبور عسل را بدون واسطه به دست مصرف کننده واقعی می رساند.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام