مصرف عسل به عنوان دارو

مصرف عسل به عنوان داروReviewed by محمد براتی on Dec 8Rating: 3.5

مصرف عسل به عنوان دارو ، از راه خوراکی و تزریقی ممکن می باشد. در هر صورت، عسل مصرفی باید خالص باشد و همانند داروهای معمولی به مقدار مشخص و در ساعات خاصی مصرف شود. قند طبیعی عسل، گلوکز و فروکتوز است که پس از مصرف به سرعت در معده حل می شود و پس از ورود به روده باریک، فورا جذب می شود و به سرعت قند خون بالا می رود. بنابراین بیمار باید از قابلیت تحمل گلوکز در خون خود مطلع باشد. این میزان تحمل گلوکز نزد افراد مختلف متفاوت است. در ادامه مقالات سایت با موضوع عسل درمانی به موضوع مصرف عسل به عنوان دارو میپردازیم، توصیه میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید .


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

میزان مصرف عسل به عنوان دارو

استفاده درمانی عسل در بزرگسالان ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم در هر شبانه روز است که در صبح ۳۰ تا ۶۰ گرم ; در ظهر ۴۰ تا ۸۰ گرم و در شب ۳۰ تا ۶۰ گرم توصیه می شود. در خردسالان مصرف ۳۰ گرم عسل در شبانه روز ; یعنی، ۳ قاشق چایخوری (صبح، ظهر و شب) تجویز می شود.

مصرف عسل به عنوان دارو

 

مصرف دارویی عسل طبیعی

مصرف عسل به عنوان داروی تزریقی در آلمان رواج بسیاری دارد . بدیهی است که عسل تزریقی باید طبیعی باشد و از هر نوع ناخالصی عاری باشد. تزریق عسل همچون تزریق سرم گلوکز است که به سرعت قند خون را می برد. خاصیت عسل تزریقی به علت گلوکز آن است که تاثیر نیروزایی سریعی در بدن دارد. مزایای عسل تزریقی نسبت به سرم گلوکز (سرم قندی)، در دارا بودن مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین، آنزیم، آنتی بیوتیک و سایر اجزای تشکیل دهنده عسل است.

عسل خام و خواص شفابخش آن !
خواندن

پروتئین های موجود در عسل هیچ واکنشی ایجاد نمی کنند !

برخی از پروتئین ها به محض ورود به خون، ظرف چند ثانیه موجب مرگ انسان یا حیوان می شود ; مثل، پروتئین خاصی که در زهر برخی مارهای سمی وجود دارد. برخی از پروتئین ها عامل ایجاد واکنش های حساسیتی هستند و پس از ورود به خون، حالات حساسیتی خاصی را در بدن به وجود می آورند. به هر حال، شدت و ضعف واکنش بدن در مقابل ورود یک پروتئین به داخل خون، به نوع پروتئین بستگی دارد. اما هنوز معلوم نشده است که چگونه پروتئین های موجود در عسل وقتی از طریق تزریقی وارد خون می شود، واکنش خاصی ایجاد نمی کند؟ البته ما می دانیم که پروتئین های موجود در عسل، تماما مربوط به گرده های موجود در عسل است.

لذا این احتمال وجود دارد که اگر به افراد حساس به گرده های گیاهی، عسل تزریق شود، بدن آن ها نسبت به پروتئین گرده حساسیت نشان دهد.

استفاده دارویی از عسل و تزریق عسل

اصولا پروتئین های موجود در غذاها در روده باریک به اسیدهای آمینه تجزیه می شوند و سپس اسیدهای آمینه از دیواره روده باریک جذب خون می شوند. هیچ پروتئینی قبل از تجزیه شدن به اسیدهای آمینه در روده باریک جذب گردش خون نمی شود. در واقع تنها پروتئینی که در طول زندگی انسان و حیوانات از طریق روده باریک جذب گردش خون می شود، پروتئین های مصونیت دهنده (ایمونوگلوبولین ها) هستند. این پروتئین ها در مورد نوزاد انسان، فقط قبل از تولد از طریق خون مادر به خون جنین وارد می شود و در مورد نوزاد حیوانات نشخوار کننده، از طریق آغوز (شیر ۱ تا ۳ روز اول پس از زایمان گاو، گوسفند، بز و …)، در روده کوچک حیوان تازه متولد شده جذب می شود.

درمان بیماری های کلیوی با عسل درمانی
خواندن

به غیر از پروتئین های مصونیت دهنده و آن هم قبل از تولد (در مورد نوزاد انسان) یا بلافاصله بعد از تولد (در مورد نوزاد نشخوار کنندگان)، هر نوع پروتئینی که در طول زندگی انسان یا حیوانات از خارج بدن وارد خون شود، باعث ایجاد واکنش در بدن می شود که شدت این واکنش بستگی به نوع پروتئین دارد. البته همان طور که ذکر شد، پروتئین های موجود در عسل از این قاعده مستثی می باشند .

جهت ترویج فرهنگ عسل درمانی،کپی مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.

منبع : بازار عسل

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام