شروع زنبورداری جدید

شروع زنبورداری جدید را می توان به سال ۱۸۵۱ میلادی نسبت داد. در سال ۱۸۵۱ لورنزو لورایین لانگستروت اهل فیلادلفیای امریکا، کشف کرد که اگر فاصله بین قاب ها و همچنین فاصله بین قاب ها و بدنه کندو ۹/۳ میلی متر انتخاب شود، دیگر زنبورها قاب ها را به هم و به بدنه کندو نمی چسبانند. لانگستروت این فاصله را فضای زنبور نامید. اصل فضای زنبور به عنوان مبنای بزرگترین تحول در ساخت کندوهایی با قاب های متحرک در صنعت زنبورداری پذیرفته شد.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

تاریخچه زندگی زنبور عسل

تاریخچه زندگی و قدمت زندگی زنبور عسل روی کره زمین، زندگی اجتماعی زنبور عسل در یک کلنی، نظم اجتماعی حاکم در کندو، قدرت خارق العاده زنبور عسل در معماری و ساختن حجره های مومی شان، موروثی بودن عموم اطلاعات کاربردی، ویژگی های خاص زیست شناسی، قدرت منحصر بفرد زنبور عسل در تبدیل شهد گیاهان به عنوان یک غذای پر انرژی و دارویی شفابخش، قدرت این حشره در ساختن موم و موم بافی، جمع آوری بره موم و کاربرد آن، ساختن ژله رویال و چگونگی استفاده از آن و ساختن زهر به منظور استفاده از آن در هنگام دفاع و به عنوان یک داروی مهم و از همه این شگفتی ها مهمتر، قابلیت منحصر بفرد زنبور عسل در جمع آوری گرده گیاهان و گرده افشانی بسیاری از گیاهان گل دار که با این ویژگی، به طور مستقیم و غیر مستقیم حدود ۵۰ درصد غذای بشر تامین می شود و بسیاری از گیاهان و حیوانات کاملا امکان ادامه حیات می یابند.

شروع زنبورداری جدید

اولین اختراعات زنبورداری و شروع زنبورداری جدید

پس از اختراع جاویدان لانگستروت، در سال های ۱۸۵۱ تا ۱۸۷۱، وسایل دیگری چون ورقه مومی عاج دار یا موم پرچ شده، دستگاه استخراج عسل یا اکستراکتور، دودی و شبکه ملکه (جدا گر یا پنجره ملکه) اختراع شد. یعنی، در  طول ۱۳۰ سال گذشته هیچ چیزی که بتوان نام اختراع روی آن گذاشت، در صنعت زنبورداری جهان وارد نشده و فقط در شکل و نوع اختراعات مذکور تنوع ایجاد شده است.

کپی با ذکر منبع بلامانع است.

منبع : بازار عسل

تاریخچه زنبورداری در ایران
خواندن

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام