درمان گازگرفتگی سگ هار با عسل درمانی !

درمان گازگرفتگی سگ هار با عسل واقعیت دارد؟ وقتی سگ هار انسان یا حیوانی را گاز بگیرد، ویروس هاری که در بزاق سگ هار فراوان است، از راه محل فرو رفتن دندان در بدن، وارد خون می شود. چنان چه فورا فرد گازگرفته شده توسط سگ هار را نزد پزشک ببرند، پزشک با زدن آمپول ضدّ هاری و تجویز داروهای دیگر، در صدد پیشگیری از ابتلای آن فرد به بیاری کشنده هاری می شود. بنابراین در مواجهه با چنین موردی، هدف تسکین درد فرد گازگرفته شده توسط سگ هار نیست، بلکه هدف جلوگیری از ابتلای وی به بیماری هاری است.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

در اولین مقاله از مجموعه مقالات تحت عنوان باورهای غلط درباره عسل به موضوع ” درمان گازگرفتگی سگ هار با عسل درمانی ” می پردازیم ، امیدواریم صداقت ما در قبال آموزش عسل درمانی و ارائه عسل طبیعی مورد رضایت کاربران قرار بگیرد و بتوانیم در ریشه کن کردن خرافات و باورهای اشتباه قدمی هر چند کوچک برداریم.

درمان گازگرفتگی سگ هار با عسل !

در یکی از کتب عسل درمانی مورد مطالعه، توصیه شده است که اگر روی محل گازگرفتگی سگ هار عسل مالیده شود، درد ناشی از گازگرفتگی برطرف می شود و محل گازگرفتگی زود خوب می شود. ملاحظه بفرمایید که غیر از افرادی در مشاغل پزشکی و شما اندکی از مردم که اطلاعات عمومی زیادی دارند، اکثریت مردم از چنین نوشته مکتوبی چه برداشتی می کنند؟ بدیهی است که در چنان کتابی با آن همه تعارف درست یا گزافه ای که درباره خواص عسل درمانی به عمل آمده است، لااقل افراد زودباور، کم سواد و بی توجه به مسائل پزشکی ممکن است پس از مطالعه کتابی، به قدرت شفابخشی مطلق عسل در مورد تمامی بیماری ها معتقد شوند و در مواجه شدن با چنین شرایطی، به جای رساندن سریع فرد گارگرفته شده توسط سگ هار به دکتر، تجویز کننده که روی محل گاز، مقداری عسل بمالند.

حال اگر به مالیدن عسل تنها اکتفا شود و با خیال اینکه دیگر نیازی به رساندن بیمار به دکتر نیست، مسئله را تمام شده تلقی کنند، چه اتفاقی ممکن است رخ بدهد ؟

درمان گازگرفتگی سگ هار با عسل

ما می دانیم که با ورود بزاق سگ هار به خون فرد، ویروس هاری بلافاصله وارد گردش خون می شود و دیگر آن جا باقی می ماند که با مالیدن عسل روی محل، احتمالا عسل موجب کُشتن یا غیر فعالی کردن ویروس بشود. بنابراین، روی محل گازگرفتگی چه عسل بمالیم و چه نمالیم، ویروس هاری فورا وارد خون می شود و اگر اقدام فوری در جهت معالجه وی به عمل نیاید، ویروس هاری ضمن تکثیر سریع و ترشح سموم خاص در خون، عوارض بسیار خطرناک و کُشنده خود را روی بیمار ظاهر می کند.

ساده لوحی و عواقب جبران ناپذیر !

حال با توجه به میزان بی سوادی و کم سوادی و در نتیجه ساده لوحی قشری از مردم کشورمان، اگر خدایی نکرده اتفاق بیفتند که فردی در شرایط گازگرفتگی خودش، افراد خانواده اش یا دیگران، موجب شود که به جای رساندن بیمار به دکتر، از عسل استفاده شود و سر انجام فرد گازگرفته شده حقیقتا به بیماری هاری مبتلا شود و سرانجام بمیرد، به راستی چه کسی مسئول مرگ چنین فردی است؟ سگ ؟ فرد خوش باور و نا آگاه ؟ یا نویسنده بی مسئولیت این گونه اراجیف ؟ کدام یک ؟ و آیا از یک فرد تحصیل کرده بعید نیست که اقیانوسی از اطلاعات علمی جدید را رها کند و با استناد به اقوال قُدما چنین مطلبی را مکتوب کند و در اختیار مردم بگذارد؟ آیا فقط کشتن دیگران با چاقو و اسلحه گرم جنایت است ؟

سگ و زنبور عسل
درمان گازگرفتگی سگ هار با عسل

لازم به ذکر است که مجموعه علوم طب سنتی برای روزگاران گذشته که هیچ نوع دکتر و دارویی مشابه امروز وجود نداشت، بهتر از هیچ بوده است. یعنی در مواردی برخی از تجویزها سودمند هم بوده است، اما نه در همه موارد، به طور مثال می توان پذیرفت که عسل می تواند با خاصیت میکروب کشی که دارد، از پس چنان خراشی برآید. اما می دانیم که امروزه مواد ضدّ عفونی کننده متعددی به سهولت قابل تهیه و معمولا در هر خانه ای یافت می شود و اصرار ورزیدن بر خاصیت ضدّ عفونی کنندگی عسل برای مالیدن روی زخم ها، داخل چشم و غیره، پیشنهاد معقولی به مردم نیست.

کپی با ذکر منبع مجاز است.

منبع : بازار عسل

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام