درمان تب یونجه با عسل درمانی

درمان تب یونجه با عسل درمانیReviewed by محمد براتی on Jan 1Rating: 4.5

برای درمان تب یونجه با عسل درمانی باید شخص مورد نظر چندین ماه قبل از شروع فصل تب یونجه خود از عسلی که در منطقه محل زندگی اش تولید شده است مصرف کند، این کار به پیشگیری از تب یونجه بسیار کمک خواهد کرد زیرا گرده های محلی موجود در عسل که به گل های همان محل تعلق دارد، اثر حساسیت زدایی شناخته شده ای دارد، اما یک مورد مطالعه نشان می دهد که هر عسل دیگری هم می تواند برای این منظور مفید باشد.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

آزمایشی درباره درمان تب یونجه با عسل درمانی

طی مطالعه ای در کشور فنلاند ۴۴ داوطلب که به گرده درخت غان (توس) آلرژی داشتند، از اول ماه نوامبر، روزانه به طور منظم عسل معمولی یا عسلی را که به آن گرده درخت غان افزوده شده بود مصرف کردند، از طرفی ۱۷ نفر دیگر هیچ عسلی مصرف نکردند. در ماه های آوریل و مه کسانی که یکی از دو نوع عسل فوق را مصرف کرده بودند علائم کمتر و خفیف تری از خود بروز دادند. بدین ترتیب که کسانی که عسل با گرده درخت غان مصرف کرده بودند، در مقایسه با مصرف کنندگان عسل معمولی، از داروی کمتری استفاده کرده بودند و در مقایسه با گروهی که عسل نمی خوردند به اندازه نصف آن ها دارو مصرف کرده بودند.

درمان تب یونجه با عسل درمانی

عامل اصلی تب یونجه

گرده هایی که با باد پخش می شوند احتمال بیشتری دارد که مولد تب یونجه باشند، زیرا آن ها به راحتی از طریق تنفس وارد بدن می شوند. گرده هایی که زنبور عسل جمع آوری می کند، بزرگ تر و چسبنده ترند، بنابراین در هوا معلق نمی مانند. علاوه بر این، شهد چسبنده است، به طوری که می توان گرده های پخش شده با باد را به خود جذب کند. همچنین، زنبورها گرده گل ها را با بزاق حاوی مواد ضد التهاب و شهد مخلوط می کنند و بخشی از این ها وارد عسل می شود . عسل حاوی ویتامین های ب ۵ است که یک آنتی هیستامین طبیعی است.

ویتامین های موجود در عسل
خواندن

این می تواند توضیح دهد که چرا همه عسل ها میتوانند با طبع یونجه مقابله کنند. با وجود این عسل های تولیدی در هر منطقه جغرافیایی، احتمالا برای مردم همان منطقه بهتر خواهد بود، چون علاوه بر گرده های غنی از ترکیبات ضد التهابی و یک آنتی هیستامین طبیعی، گرده های محلی پخش شده با باد را هم در خود دارد.

همیشه هم موثر نیست !

با وجود این، مطالعه دیگری وجود دارد که موثر بودن همه ی عسل ها را در درمان تب یونجه، زیر سوال ببرد، بنابراین تصویر روشنی از این موضوع در دسترس نیست. محققان در دانشگاه کانکتیکات روی ۳۶ داوطلب مبتلا به تب یونجه کارکردند. یک گروه افرادی بودند که روزانه یک قاشق غذاخوری عسل محلی فیلتر نشده غیر پاستوریزه مصرف کردند، گروه دوم عسل پاستوریزه و فیلتر شده غیر محلی استفاده کردند. و بالاخره گروه سوم شربت ذرت طعم دار شده با عسل مصنوعی مصرف کردند. علائم در هر ۳ گروه مشابه بودند.

اقدام عملی برای درمان تب یونجه با عسل

مصرف ۳ بار در روز ۱ تا ۲ قاشق مرباخوری عسل خام چند گُله را امتحان کنید، این کار را از ۳ ماه قبل موعدی شروع کنید که انتظار دارید تب یونجه بروز کند.

 

کپی برداری با ذکر منبع مجاز است.

منبع : بازار عسل

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام