خواص عسل برای بیماری های ریوی

درباره خواص عسل برای بیماری های ریوی باید دانست که عسل حاوی شماری از آنتی بیوتیک ها است که با آن ها خاصیت ضدعفونی کنندگی پیدا می کند. همچنین عسل با دارا بودن موادی چون اسانس تره بانتین،کافور و کاکوتی، باعث آرامش ریه ها و تخلیه اخلاط چرکی ریه ها می شود. به علت دارا بودن مواد مذکور، مصرف عسل به عنوان مکمل دارو های تجویز شده پزشک برای بیماری های ریوی بسیار نافع است. همان طور که می دانید، بدن در هر بیماری قدری ضعیف می شود و همواره مقداری از انرژی بدن صرف مبارزه با بیماری می شود. بنابراین در هنگام بیماری، بدن انرژی زیادی از دست می دهد و اگر انرژی از دست رفته به بدن نرسد، مقاومت بدن در مقابل بیماری کم می شود.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

خواص عسل برای بیماری های ریوی

از آنجا که عسل یکی از مهم ترین غذاهای انرژی زا است و انرژی آن به سهولت در اختیار بدن قرار می گیرد، مصرف عسل توسط بیماران مبتلا به امراض ریوی، علاوه بر خواص فوق که ذکر شد، باعث بالا بردن ذخایر انرژی بدن و افزایش قدرت مقاومت بدن نیز می شود.

خواص عسل برای بیماری های ریوی

درمان بیماری های ریوی با عسل درمانی

بر اساس آن چه ذکر شد، کسانی که به بیماری های ریوی اعم از یک گرفتگی کم اهمیت صدا، سینه درد، سرفه و حتی سِل مبتلا هستند، چنان چه به همراه داروهای تجویز شده توسط پزشک، عسل یا معجون های مختلفی از عسل طبیعی را نیز به طور مرتب مصرف کنند، زودتر بهبود می یابند. لذا مصرف عسل به تنهایی، عسل رقیق شده در آب جوشیده ولرم یا سرد، عسل رقیق شده در شیر و مخلوط عسل و گلبرگ گُل محمدی، برای درمان سرفه، گرفتگی صدا، بیماری های عفونی ریه و سل ریوی سودمند است.

درمان سرماخوردگی با عسل درمانی
خواندن

همچنین مخلوط یک استکان آب پیاز، یک استکان سرکه و دو استکان عسل به مقدار یک قاشق غذاخوری در هر دو ساعتت، برای رفع سرفه، گرفتگی صدا و بیماری های ریوی موثر است.

نکات مهم درباره عسل درمانی و طب سنتی

به هر حال و تحت هر شرایط، بیماران باید همواره تحت نظر پزشک و در مشورت با پزشک معالج خود، از مواد کمک درمان از جمله عسل استفاده کنند. البته باید توجه داشت که مصرف عسل برای یک بیمار ریوی به هیچ وجه ضرر ندارد، اما بیمار باید توجه داشته باشد که هرگز نباید با اعتماد کامل به اثر طب سنتی، عسل درمانی یا گیاهان دارویی و سایر تجویزهای سنتی، در مراجعه به پزشک و رعایت دستورات وی تنبلی کند.

 

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام