تحولات مهم در پرورش زنبور عسل از اوایل قرن ۱۶ تا سال ۱۸۵۱ میلادی

در سال ۱۵۸۶ لوئیس مندر دی تور اسپانیایی کشف کرد که ملکه زنبور ماده است و تخم ها توسط ملکه گذارده می شود. در سال ۱۶۰۹ بوتلر محقق انگلیسی زنبورهای نر را در کندو مشخص کرد و در سال ۱۶۳۷ رمنانت اعلام کرد که تمام زنبورهای کارگر موجود در کندو ماده هستند. همچنین در سال های ۱۷۴۴، ۱۷۵۰ ، ۱۷۷۱ هورن بوست، دوبز و جانشا به ترتییب جفت گیری ملکه با زنبورهای نر، تولید موم و گرده افشانی گل ها توسط زنبورهای عسل را مشخص و تشریح کردند.


خرید عسلبدنبال عسل طبیعی و خام هستید؟

عسل طبیعی را همراه برگه آزمایشگاه بصورت مستقیم از زنبوردار تهیه کنید!

عسل طبیعی میخواهم !                       09152555501

 

زنبوردارها در هر نوبت برداشت عسل از کندوهای بومی با مشکلات عدیده ای مواجه بودند و بدون خارج کردن و در مواردی کشتن زنبورها، دستیابی به عسل برای آن ها مقدور نبوده است.

دستیابی به عسل بدون مشکل

تحولات مهم زنبورداری

برای حل این مشکلات فوق ، ۳ روش به شرح زیر ابداع شد:

در روش اول، چند کندو با هم ادغام می شد تا علاوه بر امکان برداشت عسل بدون کشتن آن ها، یک کندو پرجمیعیت و قوی برای زمستان گذرانی ایجاد شود.

در روش دوم، زنبوردار هر ساله در هنگام برداشت عسل، یک سوم شان های کندوهای بزرگ را می برید و مورد استفاده قرار می داد و زنبورها در سال بعد بخش بریده را ترمیم می کردند.

در روش سوم، یک بخش اضافی روی کندوی اصلی قرار می گرفت تا زنبورها داخل آن شان بسازند و عسل ذخیره کنند. سپس در هنگام برداشت، زنبوردار آن بخش را که پر از عسل بوده بر می داشت و مجددا در سال بعد آن بخش را روی کندو می گذاشت.

5 نژاد معروف از گونه زنبور عسل معمولی یا اروپایی (Apis mellifera)
خواندن

تا قبل از سال ۱۸۵۱ کندوهای جعبه ای قاب دار نیز ابداع شد، اما فاصله بین قاب ها و فاصله بین قاب ها و بدنه کندو به شکلی بود که زنبورها قاب ها را با موم و بره موم به یکدیگر و نیز به بدنه کندو می چسباندند و لذا برداشت قاب ها بسیار مشکل و مستلزم بریدن مقدار زیادی موم بود.

در مقاله ی بعدی درباره شروع زنبورداری جدید توسز لورنزو لورایین لانگستروت نکاتی را مطرح خواهیم کرد .

منبع : بازار عسل

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در کانال تلگرام بازار عسل عضو نیستید؟

آموزش عسل درمانی + کوپن تخفیف
عضو می شوم
هیچ تبلیغات و تبادلی در کانال وجود ندارد.
close-link
تلگرام